Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЦЕНТР"

Як будуть відзначати День незалежності України та День Державного Прапора України у Харкові

Триває підготовка міста до відзначення державних свят: Дня незалежності України та Дня Державного Прапора України. Адміністрація  комунального закладу «Організаційно-методичний театрально-концертний центр» також бере участь у зазначених заходах.

Напередодні проведення святкових заходів, 19 серпня, до міста завітає Президент України П.О.Порошенко, який візьме участь у церемонії урочистого відкриття нового приміщення органного залу Харківської обласної філармонії.

Представники обласних комунальних закладів культури, громадяни і гості міста разом з керівниками області будуть присутні на заході, присвяченому святкуванню Дня Державного Прапора України, який відбудеться 23 серпня на проспекті Незалежності біля флагштоку.

Цікава насичена програма очікує харків’ян і гостей міста до ще однієї знаменної події – 25-річчя незалежності України.

Україна свою Незалежність від СРСР проголосила 24 серпня 1991 року.
Акт політичного волевиявлення було затверджено 1 грудня 1991-го всенародним голосуванням на загальнодержавному референдумі.
В якості Державного свята ця подія була визначена в червні 1992 року, коли Верховна Рада постановила вважати 24 серпня Днем незалежності України.
Як же  відзначатимуть День незалежності в Харкові?
За інформацією прес-служби облдержадміністрації,
- о 8.30 керівництво міста, області та представники громадськості візьмуть участь у покладанні квітів до пам’ятника Незалежності України, який знаходиться на Майдані Конституції.
- о 10.00 на майдані Свободи відбудуться основні урочистості та святкові заходи «Народжені вільними».

Всі бажаючі зможуть приєднатися до загальнонаціонального флешмобу «Вся Україна співає державний гімн» в момент підняття Державного Прапора України на Майдані Незалежності у м.Києві.

На присутніх чекає цікава насичена концертна програма «Україна – це ти, Україна – це я»; тут же будуть розташовані намети з національною кухнею, виділені зони для проведення майстер-класів з жанрів декоративно-ужиткового мистецтва (ляльки-мотанки, петріківськеий розпис, поробки з елементами національної символіки тощо) та народного орнаменту.

Також буде проведено гала-концерт переможців обласного огляду-конкурсу аматорів народного мистецтва «Слобожанські передзвони» та учасників Міжнародного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Зелен Світ».

Крім того, відбудеться цікава концертна програма муніципального театру народної музики «Обереги» та виступи представників волонтерських організацій і молодіжних творчих колективів.