Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЦЕНТР"

Унікальний метеорний дощ – з музикою: на Зміївських горах відбудеться палаточний фестиваль.

13 і 14 серпня неподалік від міста Зміїва відбудеться палаточний фестиваль, присвячений метеорному потоку Персеїди. Окрім спостереження самого яркого за останні роки зіркового дождя, на гостей очікує розважальна програма, лекції і майстер-класи.

Метеорний поток створюється внаслідок щорічного проходження Землі через шлейф частин пилу, випущених кометою Сфівта-Таттла.

Спостерігати незвичайне природне явище можна кожної ночі, починаючи з 17 липня до 24 серпня. Експерт НАСА Білл Кук прогнозує, що в цей час інтенсивність потоку досягне 150-200 метеорів в за годину, а не 80, як у попередні роки. Збільшення потужності Персеїд пов’язано з гравітаційним впливом Юпітера.

Оскільки в наших широтах у цю пору року сузір’я Персея розташоване достатньо високо над горизонтом, спостерігати метеорний дощ можна з 22.00 і до ранку. Як тільки стемніє, сузір’я можна знайти на сході небозводу, а пізно ніччю – практично над головою. Для найкращого спостерігання за метеорами потрібна затемнена місцевість, ідеальні умови – за містом.

У цьому році у харків’ян з’явиться така можливість – милуватися унікальним зіркопадом  на березі річки Сіверський Дінець поряд з містом Зміїв. Саме тут пройде фестиваль NametFEST 2016. Участь у заході – безкоштовна, з собою необхідно взяти лише палатку, все необхідне для стоянки під відкритим небом, і по бажанню – музичний інструмент. Відкриття свята планується  о 15.00 у суботу. Також всі бажаючі зможуть прийняти участь у майстер-класі з акторського мистецтва, квесті, середньовічному турнірі, прослухати лекцію про НЛО, а також стати учасниками акустичного концерту.

Кульмінацією фестивалю стане зоряний дощ, а завершиться свято зустріччю нового дня на вершинах Зміївських гір.