Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЦЕНТР"

Міжнародний день миру

21 вересня  — Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй — проголошено як Міжнародний день миру:  день загального припинення вогню і відмови від насильства.

Історично, резолюцією Генеральної Асамблеєї ООН у 1981 році  було встановлено відзначати Міжнародний день миру в 3-й вівторок вересня. Перший Міжнародний день миру було проведено у вересні 1982 року.

Однак, у 2001 році резолюцією № 55/282 Генеральна Асамблея в ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний День Миру буде щорічно має відзначатися 21 вересня.

Асамблея заявила, що „Міжнародний день миру буде відзначатися, як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства”, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.

Організація, яка щороку впроваджує ідею відмови від військових дій 21 вересня — Peace One Day.

В ООН 21 вересня починається особливо. Генеральний секретар та учасники церемонії збираються біля Дзвону миру, потім настає хвилина мовчання, після чого глава ООН звертається до всіх присутніх з офіційною промовою.

Генеральна Асамблея закликає всіх держав-членів Організації Об'єднаних Націй, регіональні і неурядові організації та окремих людей відповідним чином відзначати Міжнародний день миру, Зокрема — шляхом просвітництва та інформування громадськості.

ООН використовує святкування Міжнародного дня миру для залучення уваги до своєї різнобічної роботи на підтримку миру і задля спонукання окремих людей, груп та громад всієї планети до осмислення проблем миру та обміну інформацією й досвідом практичної діяльності з його досягнення.

В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Презедента України № 100 від 5 лютого 2002 року.