Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЦЕНТР"

9-го листопада — Всеукраїнський День працівників культури та аматорів народного мистецтва

9-го листопада — Всеукраїнський День працівників культури та аматорів народного мистецтва

Попри потужний імперський тиск з боку сусідніх держав,  культура України протягом багатьох століть зберігала свою самобутність. Вона відображувалась у вишиванках та рушниках, народних розписах та гончарстві, у різблярстві, коцарстві тощо. І звичайно ж — у народній пісні та мові. Саме тому цей День відзначаємо вкупі з Днем української писемності та мови.

Від початку Незалежності діяльність працівників культури та аматорів народного мистецтва почали щорічно вшановувати в Україні  починаючи з 2000-го року. Указом Президента України № 484/2000 була встановлена дата 23 березня.

З 2012 року, згідно Указу Президента України 30-го грудня 2011 № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" цей день став відзначатися в третю неділю травня і отримав назву "Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва".

Дата 9-те листопада була встановлена відповідно до Указу Президента України від 30-го грудня 2013-го року № 717/2013.

Без традиції немає культури, без культури немає нації. Українська культура, проникнута козацьким духом жаги свободи, консолідує суспільство на розвиток держави і робить нас бути українцями, не залежно від нашого місцеперебування, бо події останніх трьох років свідчать: „колишніх українців” не буває.

Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва засновано задля відзначення їхньої культурно-просвітницької діяльності та вагомого внеску у відродження українського національного духу, розвитку народної творчості.