Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЦЕНТР"

7-го грудня — День місцевого самоврядування.

7-го грудня — День місцевого самоврядування.
Свято встановлено 25-го листопада 2000 року Указом тодішнього Президента України Леоніда Кучми. В Указі за № 1250/200025 сказано, що місцеве самоврядування має велике значення для розвитку народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності. Це — професійне свято працівників селищних, сільських, районних, обласних і міських рад, які представляють численних народних обранців.
Дату приурочено до історичної події — підписання закону «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування».. Верховною Радою Української РСР у 1990 році.
За п’ять років до того — в жовтні 1985-го — у Страсбурзі європейські держави схвалили міжнародний пакт під назвою «Європейська хартія місцевого самоврядування». Документ має особливе значення для української держави, оскільки місцеве самоврядування протягом 70-ти років було заборонене. Відновити його вдалося 15 липня 1997 року, коли Верховна Рада Української РСР ратифікувала Хартію, зробивши її таким чином частиною законодавства України.

b4593