Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЦЕНТР"

Театральний музей презентував сайт про життя і творчість Леся Курбаса.

Онлайн-платформу створили в межах проєкту “Open Kurbas: цифрова колекція".
Музей театрального, музичного та кіномистецтва України презентував сучасний сайт про життя і творчість Леся Курбаса. Онлайн-платформу створили за підтримки Українського культурного фонду в межах проєкту "Open Kurbas: цифрова колекція".
Cайт openkurbas.org презентує колекцію, яка містить тисячі пам’яток, серед яких оцифровані негативи, ескізи та документи.

Як зазначають творці сайту, вперше на одній онлайн-платформі зібрано таку цілісну колекцію матеріалів про найвідомішого українського режисера минулого століття.

“Музейні предмети тут можна розглядати в будь-який час, обмірковувати їх скільки потрібно, читати анотації та супровідні статті, дивитися відеолекції та відеореконструкції вистав, а також бути на зв’язку з музейними фахівцями й будь про що їх питати. Це майже сторічний досвід, яким музей прагне поділитися", - йдеться в повідомленні.
 
Як наголосила директорка Музею театрального, музичного та кіномистецтва Ірина Дробот, масштабне оцифрування та діджиталізація колекції музею відкриють культурну спадщину не лише для українців, а й для всього світу, а також створять нові можливості для вивчення театральної історії.