День сміху

01.04.2017

Існує декілька припущень коли почали святкувати 1 квітня, як День сміху та День дурня. Приблизно 1-го квітня в Древньому Римі сміхом, жартами та веселощами задобрювали бога сміху на ймення Рісус. За дивним збігом, індіанці Америки в цей час віддавали шану смішній та веселій богині Сіти. Для отримання прихильності богині, потрібно було когось жартівливо надурити.

Інші джерела стверджують, що День дурня породив римський папа Григорій XIII, створивши новий календар у 1582 році, завдяки чому новий рік починався 1-го січня, а не 25-го березня, як було раныше. Дату святкування змінили, проте, багато людей продовжували попередню традицю. З них насміхалися і називали «квітневими дурнями», вручали їм дурнуваті дарунки та всіляко кепкували.

У різних країнах різне ставлення до цього свята. В одних «ловлять рибу», в інших – кепкують тільки до певної години, а в деяких – вважають цей день нещасливим.

У Франціъ та Італіъ цей день називають «квітневими рибами». Діти та дорослі приклеюють рибки з паперу на спини своїх друзів. Коли об’єкт насмішок виявляє жарт на спині, йому кричать, що він попався на крючок.

У Німеччині довгий час цей день вважався нещасливим. За повір’ями, сатана був скинутий з неба, а Юда народився саме в цей день. Для розваги німці розказують один одному неймовірні історії і дають незвичайні доручення. Наприклад, піти в аптеку і принести комариного жиру, синього снігу або голубиного молока. Дати таке нестандартне доручення, означає: «відправити у квітень». А того хто повівся, називають «квітневим дурником».

У Фінляндії, схоже до Німеччини, розігрують переважно дітей. Фіни влаштовують своєрідний квест, відправляють дітисьок, наприклад, за скляним плугом до сусідів. Сусіди здогадуються, що це – розіграш і раптом «згадують», що віддали його іншім сусідам. Так діти ходять від хати до хати шукаючи неіснуючий інвентар, поки щось не розкаже, що їх розіграли.

У Англії прийнято дурити один одно, але тільки зранку. Якщо жертва повелася на розіграш, йому кричали: «Квітневий дурень». Британські жарти, як і весь їхній гумор дуже витончені. Один із таких цікавіших розіграшів відбувся у 1698 році. У газеті було надруковано запрошення, на миття левів у Тауері. Людей прийшло багато, подивитися на дійство, яке не відбулося.

До Україні День Дурня прийшов із Німеччини приблизно у 18-му столітті. За легендами у нас дівчата дурили людей в цей день, аби керувати майбутнім чоловіком.

Календар подій

« »

Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд