Патріотичний форум

25.10.2016

25 жовтня 2016 року в Обласному організаційно-методичному театрально-концертному центрі, спільно з Харківською обласною бібліотекою для дітей і за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації проведено другий Обласний патріотичний форум «Віват, Україно!», присвячений 25-річчю незалежності України.

Організаційно, захід складався з трьох частин: просвітницької, урочистої та розважальної.

Зранку у фойє Театрально-концертного центру були розташовані інтерактивно-просвітницькі майданчики. Мандруючи від одного до іншого, діти відкрили для себе багато цікавого та корисного. Зокрема:

– отримали практичні знання із захисту особистої безпеки та способів надання невідкладної допомоги потерпілим;

– дізналися про побутові прилади попередження пожежі;

– приміряли професійний одяг пожежника, а разом з тим – замислилися про значимість професії рятувальника;

– наочно побачили, чим саме є небезпечним тютюнопаління;

– ознайомилися із сучасною стрілецькою зброєю;

– отримали уявлення про ефективність контактних видів спорту: карате, боксу, тхе-квон-до;

– розвивали фантазію та зорову пам’ять, беручи участь у літературних конкурсах;

– спробували себе в якості майстрів пісочної анімації.

Урочиста частина форуму на сцені розпочалася виступом ансамблю барабанщиць Харківського національного університету внутрішніх справ. Потому вихованці Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» внесли на сцену державний прапор України, прозвучав державний Гімн України.

У церемонії нагородження переможців всеукраїнських конкурсів «Книгоманія-2016», «Мрії про Україну: дитячий погляд» та дитячого мистецького конкурсу листівок «Дім. Родина. Батьківщина» брали участь поважні гості, котрі привітали учасників Патріотичного форуму. Зокрема, сказано було наступне.

Заступник генерального директора з питань інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів Національної бібліотеки України для дітей Тетяна Шамаріна:

«Харківщина – одна із найактивніших областей, завжди бере участь у всеукраїнських конкурсах. Вона – не тільки серед учасників, але і серед переможців. Патріотичні заходи, котрі проходять на всеукраїнському рівні, збирають в нашій бібліотеці кращих з кращих: дітей, котрі багато читають, знають, навчаються. Вони розбудовуватимуть нашу Україну. На конкурс «Мрії про Україну» надійшло багато робіт. З Харківщини – одні з найкращих. Мрійте – ваші мрії будуть збуватися. Навчайтеся – будете найрозумнішими. Зробите Україну такою, якою ви хочете її бачити. Тоді, не ви будете їхати за кордон, а – навпаки – сюди їхатиме молодь, щоб у нас повчитися. Ви до того часу доживете і вибудуєте таку Україну. Бажаю Патріотичному форуму процвітання, довгих літ праці. Віват, Україно!»

Заступник начальника обласного Управління культури і туризму ХОДА Наталія Плотнік:

«Шановні наші талановиті та читаючі діти! Шановні колеги, яких я бачу в залі – працівники культури Харківської області, котрі кожного дня створюють для вас, діти, чарівну казку. Вони намагаються зробити все, щоби ви якомога більше знали про свою Батьківщину; щоби ви мали можливості і знання, завдяки яким будете пишатися тим, що живете в Україні і є українцями. Нашу історію та наші багаті традиції ви знаєте і примножуєте. Нам би дуже хотілося, щоби ви побудували ту саму вільну і заможну Україну, якою би пишалися всі. І в якій хотілося би всім жити, не тільки – нам. Читайте більше. Завдяки цьому буде неможливо впливати на вашу думку, неможливо буде вами маніпулювати. Завдяки читанню ви сформуєте своє власне бачення. Не становіться кимось на кшталт «зомбі». Будьте впевненими в собі. Читайте. Розвивайтеся. Дружіть із іншими дітьми. Обговорюйте нові книжки. Спілкуйтеся із читачами інших регіонів України. Вам є про що одне-одному сказати. І дуже приємно, що наші бібліотеки беруть участь у всіх всеукраїнських заходах, завдяки чому наші діти можуть побувати за межами нашого регіону… Дай Боже, щоби завдяки культурі наша нація стала найсильнішою і найкращою. Слава Україні і слава всім вам! Хай живе наша Батьківщина – мирна, вільна і найкраща!»

Перший заступник начальника Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» полковник Олексій Магілін:

«Дуже приємно бачити цю талановиту молодь, яка брала участь у конкурсах і стала переможцями. Не зупиняйтеся на досягненнях! Підкорюйте нові вершини! Шановні організатори, висловлюю Вам слова вдячності за те, що в такий нелегкий для України час Ви організували і провели цей Патріотичний форум. Я впевнений, що усі разом ми розбудуємо нашу мирну і квітучу Україну!»

Начальник відділу соціогуманітарної роботи Національного університету цивільного захисту України Юрій Хуртов:

«Маю за честь привітати всіх від імені колективу Національного університету цивільного захисту України, побажати подальших успіхів у навчанні, а головне: ми чекаємо вас – таких талановитих та розумних – для навчання в нашому університеті. Станьте пожежниками-рятувальниками, захисниками нашої України!»

Окрім наших земляків, в патріотичному форумі «Віват, Україно!» брали участь також представники Луганщини та Донеччини.

Перше місце Харківського обласного туру всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2016» вибороли учні 7-х класів Артур Петько та Світлана Алтухова, а серед шестикласників – Микита Долгих. Про поїздку до Львова згадують із захватом.

Луганчанки, мешканки селища Новопсков, Вероніка Зажарська та Поліна Жученкова також стали фіналістами конкурсу «Книгоманія-2016» і були удостоєні поїздки на свято дитячого читання «Фестиваль Книгоманія» у Львові.

Дітей із Донецької області привезла бібліотекарка з Новомайорська Світлана Цвігун. Її підопічні – наймолодші учасники творчого змагання «Дім. Родина. Батьківщина». Серед них – її власні діти: Андійко, якому в день Патріотичного форуму виповнилося рівно 9 років та семирічна Карина. Двоє інших лауреатів – юні мешканці Вугледара шестикласник Віталій Крівко та дев’ятилітня Діана Севастьянова. Діти приїздять до Новомайорська на канікули і також вчащають до тамтешньої бібліотеки.

Фінальним подарунком усім учасникам ІІ Обласного патріотичного форуму «Віват, Україно!» стала театральна вистава зразкового дитячо-юнацького театру-студії «Старт Арт» «Сватання на Гончарівці» за п'єсою Григорія Квітки-Основ'яненка.

Gallery Image
Gallery Image
Gallery Image
Gallery Image
Gallery Image
Gallery Image
Gallery Image

Календар подій

« »

Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд